هتل موزه فهادان در ساختمانی تاریخی معروف به خانه تهرانی ها احداث گردیده است. این ساختمان در دوره قاجاریه بنا شده و حدود 250 سال پیش در اختیار خانواده ای به نام تهرانی ها بوده که از تجار قدیم در حوزه فرش و زیر انداز بودند. زیبایی بنا و بزرگی آن باعث سبب شد تا این ساختمان مدت زمانی به عنوان دفتر کنسول گری اقتصادی برخی کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان در منطقه مورد استفاده قرار بگیرد و هم اکنون نیز به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده است.
ساختمان این هتل از سه حیاط شامل: حیاط اصلی ، نارنجستان و عمارت کلاه فرنگی، سه بادگیر زیبا،تالار بزرگ، چاه خانه، سرداب زیبا و فعال، هشتی ، دربند، پشت بام بزرگ و مشرف به بافت تاریخی یزد و ...تشکیل شده است.
این هتل به عنوان اولین "هتل موزه ایران" با 30 اتاق و در مجموع 80 تخت، پذیرای میهمانان و گردشگران عزیز در ایام مختلف سال می باشد. از خصوصیات منحصر به فرد این هتل موزه وجود گنجینه های مختلف از آثار تاریخی و قدیمی است که جذابیت بصری خاصی را برای گردشگران ایجاد نموده. حیاط مرکزی و نارنجستان این هتل موزه به عنوان چایخانه  و رستوران آماده پذیرایی از میهمانان محترم می باشد.


موقعیت


هتل موزه فهادان در قلب بافت تاریخی یزد، روبروی بنای تاریخی زندان اسکندر، نزدیک بقعه هزار ساله دوازده امام قرار گرفته و گردشگران می توانند با چند دقیقه قدم زدن از زیباترین بناهای تاریخی شهر یزد دیدن کنند. علاوه بر آن میتوانند از دوچرخه های موجود در ایستگاه دوچرخه سواری مهر جهت گشت در بافت تاریخی استفاده نمایند.


امکانات


امکانات داخل هر اتاق شامل: جکوزی در  برخی از اتاق ها، یخچال، مینی بار، تلویزیون، سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدرن،اینترنت بیسیم ،کافی نت مرکزی، دسترسی به شبکه های ماهواره ای، پزشک کشیک در هتل، پوشش کامل بیمه برای گردشگران، نمایشگاه منسوجات ترمه و صنایع دستی، صندوق امانات، امکان رزرو بلیط هواپیما و قطار، امکانات ارائه خدمات برگزاری انواع تور، سوارکاری با اسب و شتر، کویر نوردی و بازدید از حیات وحش منطقه با راهنمای محلی. 

 تماس با ما

موقعیت مکانی:


شماره تماس:

تلفن:03536300600

فکس:03536300600

مشاهده آدرس بر روی نقشه