به اولین هتل موزه ایران خوش آمدید. هتلی بس چشم نواز که توجه هر رهگذری را به خود جلب می کند و هر مسافری را وسوسه می کند تا از آن دیدن کرده و یا در آنجا اقامت داشته باشد.  حفظ و نگهداری تعدادی آثار قدیمی و عتیقه  در این هتل سبب شده تا به عنوان اولین هتل موزه ایران شناخته شود.


 هتل موزه  فهادان که به خانه تهرانیها نیز معروف است از خانه های اعیانی محله فهادان و حتی  یزد بوده که در دوره قاجاریه بنا گشته است. خانه ای با سی اتاق، سه حیاط (حیاط اصلی ، نارنجستان و عمارت کلاه فرنگی)، تالاری بزرگ، چاه خانه، سردابی زیبا و فعال، هشتی، دربند و سه بادگیر بزرگ. از آنجایی که همه ارکان خانه های سنتی یزد را دارد نمونه ای است مثال زدنی از نوع معماری خانه های کویری.

اگر بخواهیم بیشتر از این خانه و هتل موزه بگوئیم این خانه به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده و  به خاطر بزرگی و شکوه معماری اش مدتی به عنوان دفتر کنسول گری اقتصادی کشورهایی چون فرانسه و آلمان در منطقه مورد استفاده قرارگرفته است. این هتل در سی و هفتمین جشنواره بین المللی صنعت توریسم، هتلداری و کترینگ در مادرید اسپانیا منتخب سی هتل برتر دنیا در سال 2012 گردید.

 

اگر به این هتل سر زدید از راهنمای هتل بخواهید تا شما را همراهی کند. آنقدر با لهجه شیرین یزدی شما را سرگرم می کند که متوجه گذشت زمان نخواهید شد. حتما به  پشت بام هتل سر بزنید. کافی است تا از آن بالا سر را به اطراف بچرخانید، انگار در بین بادگیرها، گنبدها و مناره ها محصور گشته اید. تا چشم کار می کند بادگیرهایی می بینید در ابعاد مختلف که می توان از طریق آن  به راحتی خانه ثروتمندان را از فقرا تشخیص داد. بادگیرهای  بزرگ خانه تهرانیها که انگار زیبایی گنبد زندان اسکندر و بقعه دوازده امام را به نظاره نشسته اند و کمی دورتر بادگیر رفیع خانه لاریها  که در گوشه ای از ایوان قرار گرفته. از دیگر جذابیت های این محله و بافت تاریخی میتوان به کوچه هایی باریک و گاه مسقف، بازارهای سرپوشیده، دیوارهای کاه گلی بلند و خانه هایی از خشت و گل اشاره کرد  که از پشت بام ها به هم راه دارند.
قطعا آنقدر شیفته آقا سیاوش راهنمای هتل می شوید که دلتان می خواهد با او عکس یادگاری بیندازید. اما اگر بعد از تماشای این خانه نمی توانید از آن به راحتی دل بکنید بهتر است  دمی در حیاط آن نشسته و پیاله ای  چای بنوشید. ما لحظاتی شاد و به یاد ماندنی را در بازدید از این خانه برایتان آرزو می کنیم. به امید دیدار شما عزیزان.

 

 


بازدید: 6015

 


تماس با ما

موقعیت مکانی:

هتل موزه فهادان در محله تاریخی فهادان ، روبروی زندان اسکندر و جنب بقعه  دوازده امام  قرار گرفته است. این محله  به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین محلات در گذشته جزو محلات اعیان نشین  شهر یزد بوده‌ است . برای رسیدن به این هتل تنها کافی است  زندان اسکندر  را در گوگل سرچ کنید. میهمانان این هتل می توانند  با چند دقیقه قدم زدن علاوه بر دیدن جاذبه های  تاریخی این محله و گذر از کوچه های آشتی کنان و ساباط ها  به دیگر بناهای تاریخی شهر یزد  به راحتی دسترسی پیدا کنند. پیشنهاد ما به شما برای داشتن بازدیدی کاملا متفاوت و  مهیج استفاده از دوچرخه های موجود در ایستگاه دوچرخه سواری مهر جهت گشت در بافت تاریخی است.  


شماره تماس:

 تلفن هتل:  03536300600    فکس هتل: 03536300600

تلفن رزرو:  03536303030

فکس رزرو: 03536216542

 

 

 

 

 

 

مشاهده آدرس بر روی نقشه