این هتل  در ساختمانی تاریخی معروف به خانه تهرانی ها احداث گردیده است.این ساختمان در دوره قاجاریه بنا شده و حدود 250 سال پیش در اختیار خانواده ای به نام تهرانی بوده است که از تجار قدیم در حوزه فرش و زیر انداز بوده اند. زیبایی بنا و بزرگی آن باعث شده بود تا  این ساختمان مدت زمانی نیز به عنوان دفتر کنسول گری اقتصادی برخی کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان در منطقه مورد استفاده قرار بگیرد و هم اکنون نیز به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده است.

ساختمان این هتل از سه حیاط شامل حیاط اصلی، نارنجستان و عمارت کلاه فرنگی، سه بادگیر زیبا، تالار بزرگ، چاه خانه، سرداب زیبا و فعال، هشتی ، دربند، پشت بام بزرگ و مشرف به بافت تاریخی یزد و ... تشکیل شده است.

این هتل به عنوان اولین هتل موزه ایران با 30 اتاق و در مجموع 80 تخت  پذیرای میهمانان و گردشگران در ایام  مختلف سال می باشد. از خصوصیات منحصر به فرد این هتل موزه وجود گنجینه های مختلف از آثار تاریخی و قدیمی است که جذابیت های بصری خاصی  را برای گردشگران ایجاد نموده است. حیاط مرکزی و نارنجستان این هتل موزه به عنوان قهوه خانه و رستوران آماده پذیرایی از میهمانان می باشد.

 

موقعیت:

هتل موزه فهادان در قلب بافت تاریخی یزد، روبروی بنای تاریخی زندان اسکندر، جنب بقعه هزار ساله دوازده امام  قرار گرفته است و گردشگران می توانند با چند دقیقه قدم زدن از زیباترین بناهای تاریخی شهر یزد دیدن کنند. علاوه بر آن می توانند از دوچرخه های موجود در ایستگاه دوچرخه سواری مهر و یا کالسکه جهت گشت در بافت تاریخی استفاده کنند.

 

امکانات:

امکانات داخل هر اتاق شامل: جکوزی، مینی بار، تلویزیون، سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدرن، اینترنت بیسیم ،کافی نت مرکزی، دسترسی به شبکه های ماهواره ای، پزشک کشیک در هتل، پوشش کامل بیمه برای گردشگران، نمایشگاه منسوجات ترمه و صنایع دستی، صندوق امانات، امکان رزرو بلیط هواپیما و قطار، امکانات ارائه خدمات برگزاری انواع تور، سوارکاری با اسب، شتر، کویر نوردی .

 

 تماس با ما

موقعیت مکانی:


شماره تماس:

تلفن:03536300600

فکس:03536300600

مشاهده آدرس بر روی نقشه